Partidul Nostru – primul și singurul partid doar al brașovenilor

PUBLICITATE - Pentru detalii ne puteți contacta la admin@transilvanianews.com

”Pe 5 iunie 2016 brasovenii sunt chemati sa isi aleaga primarul si consilierii locali care vor decide asupra problemelor orasului pana in 2020. Pentru prima data in istoria recenta a Romaniei legea electorala a permis infiintarea partidelor locale, care sa poata sa se dedice direct si fara influente de la Bucuresti in administrarea orasului. La Brașov, singurul partid local este Partidul Nostru.

Infiintat in urma cu o luna si inscris in Registrul partidelor pe 28 martie 2016, Partidul Nostru este o initiativa a unui grup de brasoveni care nu au facut niciodata politica, dar care s-au saturat de PSD, PNL si toate combinatiile care au condus prost Romania in ultimii 26 de ani.

Lista de consilieri a fost selectata din toate cartierele Brasovului, din Schei pana in Stupini, din Astra pana in Blumana si din Bartolomeu si Tractorul pana in Racadau. In acelasi timp, selectia profesionala a candidatilor contine cele mai variate meserii, incercand sa acopere intreaga comunitate a orasului nostru.

Astfel, pe lista sunt doi economisti, doi ingineri, doi juristi, un medic veterinar, un bucatar, un tehnician mecanic, un muzician, un electromecanic, un sociolog, un somelier, un contabil, un optician, un manager si un arhitect.

Vom incerca sa aratam pesedistilor si penelistilor ca nu doar ei stiu sa faca politica si nu doar ei au dreptul sa se ocupe de soarta orasului nostru. Comunitatea brasoveana este puternica tocmai prin diversitate si prin puterea de a aduce oameni noi, cinstiti si cu intentii bune in locurile de decizie. Ne vedem la vot!” Cornel George Comșa, candidat independent la Primăria Brașov.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here